Ahşap Kamelya Pergole Bank Park Masa Kulübe Kümes imalatı yapmaktayız

Web sitemizin adresi: https://www.saklipark.com

Mail adresimiz : info@saklipark.com

Adresimiz: Ahmet Turan Gazi Osb. 11.sok No:6 Sivas

Firmamız Sivas OSB de yer almaktadır. İmalatlarımızı 1000 m2 kapalı, 500 m2 açık  fabrika alanımızda gerçekleştirmekteyiz. Kamelya, Basamak, Pergole, Bank, Masa Takımları, Çöp kovası, Bahçe Çitleri, Çocuk Oyun Parkı, Kulübe, Kümes, Ahşap Ev imalatı, yanı sıra müşteri talepleri doğrultusunda her mekana özel tasarımlar ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Orman ürünleri imalatı ve montajında  bilgi ve birikimlerimizi sizler için bir araya getirerek ihtiyaçlarınızı karşılamak için tüm ekibimizle hizmetinizdeyiz.

Siz değerli müşterilerimizin  günümüz koşullarına göre değişen ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla mekanlarına değer ve farklılık katan güvenilir, kaliteli ve estetik ürünler tasarlayıp sunmaktır.

Güzel ülkemizde  ve yurt dışında yeni oluşmaya başlayan çevre bilincini geliştirmek, her zaman kaliteli ürün, hızlı servis ve destek sunmak. Kalite standartlarına uygun üretim yapmaktır.

Neden Ahşap ?

Ahşap, canlı bir organizma olan ağaçtan elde edilen lifli, heterojen ve anizotrop bir dokuya sahip organik esaslı bir yapı gerecidir.

Ahşap, en eski yapı materyallerinden birisidir. İnsanoğlu ahşabı eski çağlardan beri barınma ve korunma maksatlı olarak kullanmaktadır.

Hayatımızın önemli kısmının geçtiği evlerimizde ‘doğal yapı ürünlerinin’ kullanımı, aile ve birey sağlığı açısından özel bir öneme sahiptir.

Bu nedenle kalkınmış toplumlarda ahşap pencere kullanımı, üretim teknolojisindeki büyük gelişmelerin desteğiyle % 50’nin üstünde oranlarla devam etmektedir. Teknolojinin yanısıra doğal hammadde ve yan malzemelerde de büyük gelişmeler olmuştur.

Çünkü ahşap sağlıklıdır

Ahşap toz çekmez, mekandaki rutubeti emip, salarak bir tür nem düzenleyici görevi görür. Ahşap ısının transferini engeller. Havayla dolu hücreleri sayesinde alternatifi olan malzemelerden daha yüksek ısı yalıtımı sağlar. Ahşap ısı iletkenliği 0,13 W/mK gibi çok düşük değerlerde seyreder. Bu nedenle, kibritlerin, mekanik aksam donanımının saplarının, tavanların ve duvar süslemelerinin yapımında ahşap kullanılır. Ahşabın belirgin ısısı ise oldukça yüksektir. Bu bir kilogramlık ahşabın ısısının artırılması ve azaltılması için çok fazla enerjiye ihtiyaç duyulması anlamına gelir. Ahşap, taşlardan ve betonlardan neredeyse iki kat daha fazla ısı enerjisine; benzer bir şekilde, çeliği ısıtmak ve soğutmak için kullanılan ısı enerjisinin üç katına ihtiyaç duyar.

Çünkü ahşap ekonomiktir

İnşaat malzemesi olarak ahşabın ömrü 80 ila 100 yıl olarak öngörülmekle birlikte ortaçağdan kalan birçok ahşap bina bu sürelerin çok üzerine çıkılabildiğini göstermektedir. Ahşabın sık sık bakım gerektirdiğine dair önyargılar, insanların ahşabın dış yüzeyini boyayarak kapatmaları gerektiğini düşündükleri zamanlara aittir.

Kategoriler: Saklı BahçeUncategorized